درباره ما

شرکت داروسازی فارمازند (فرساوند سابق) یکی از شرکت های تولید داروهای دامی قدیمی در ایران است. این شرکت در سال 1368 در زمینی به مساحت 13500متری در شهرک صنعتی زیبا دشت واقع در محمدشهر کرج تاسیس گردید و در طول سال های متمادی با همت جمعی از داروسازان و فعالان صنعت دام و طیور بخشی از نیاز بازار داروهای دامی کشور را تامین می نمود. فعالیت های تولیدی شرکت از نیمه دوم سال 1387 متوقف گردید و پس از واگذاری سهام و با توجه به خط مشی مدیریت جدید و سرمایه گذاری انجام شده تمامی خطوط تولید این شرکت براساس جدیدترین قوانین GMP داروسازی دنیا به وسیله متخصصین داخلی و با مشاوره از شرکتهای بزرگ اروپایی نوسازی و اصلاح گردید. فضاهای تولید در فاز اول از 1450 مترمربع به 3200 متر مربع افزایش یافته ودر پنج خط تولید کاملا مجزا شامل:

1- محلول های خوراکی ویتامینه

2- محلول های خوراکی آنتی بیوتیک

3- پودر های محلول در آب ویتامینه

4- پودر های محلول در آب آنتی بیوتیک

5- پرمیکس های کوکسیدواستات

 

در سوم خرداد 1392 توسط مقامات کشوری و استانی مورد بهره برداری قرار گرفت. تمامی ماشین آلات بکار گرفته شده در خطوط جدید از بهترین برند های داخلی و خارجی و کاملاً اتوماتیک می باشد. لازم به ذکر است راه‌اندازی و افتتاح این بخش کارخانه با هزینه‌ای بیش از 120 میلیارد ریال از سوی سرمایه‌گذار خصوصی صورت گرفته است.پس از هماهنگی های لازم با سازمان و اخذ مجوزهای لازم فعالیت های تولیدی شرکت از بهمن ماه سال 1392 آغاز گردید درآن برهه تعداد محصولات تولیدی به 8 قلم داروی محلول خوراکی محدود میگردید.با تلاش تیم فنی شرکت در مدت زمان کمتر از 18ماه تعداد محصولات تولیدی به 35 قلم افزایش یافت و در حال افزایش تعداد محصولات تا 60  قلم داروی دام و طیور می باشد  . شرکت فارمازند با توجه به بکارگیری تجهیزات سخت افزاری مدرن و ایجاد زیرساخت های نرم افزاری لازم مطابق با ضوابط داروسازی بروز دنیا، موفق به اخذ گواهینامهGMP معتبر از شرکت هایICS  وACS   کشورهای کانادا و انگلستان گردیده است. آزمایشگاه کنترل کیفیت شرکت دارای مجهز ترین دستگاه های آزمایشگاهی از بهتربن برند های دنیا می باشد لیست تعدادی از آنها به قرار زیر است:

1-دستگاه HPLC ساخت کمپانی  Agilent

2-دستگاه GC ساخت کمپانی Varian

3-دستگاه FTIR ساخت شرکت Perkin Elmer

4-اسپکتوفتومتر UV/Vis ساخت کمپانی Jenway

5-دستگاه atomic Absorption ساخت کمپانی Rayleigh

6-دستگاه کارل فیشر ساخت شرکت metrohm

7-دستگاه  pHمتر از کمپانی Sartorius

8-ترازوهای دقیق آزمایشگاهی ساخت کمپانی Sartorius

9-انواع انکوباتورها و آون ها از کمپانی Memmert

با پیگیری و تلاش های انجام شده مدیریت کیفیت ISO17025 در واحد آزمایشگاه کشور مستقر گردیده و در حال حاضر نیز در مرحله ممیزی جهت دریافت گواهی آزمایش همکار مرکز ملی تشخیص سازمان دامپزشکی کشور میباشد. در بخش تحقیقات و نوآوری نیز این واحد تولیدی با بکارگیری تکنولوژی روز دنیا و بهره‌مندی از دانش متخصصان در زمینه تولید محصولات جدید گام های بلندی برداشته و در مقطع کنونی نیز در حال ثبت دو داروی جدید در فارماکوپه داروهای دامی کشور می باشد. در حال حاضر فاز دوم کارخانه جهت احداث خطوط تولید محصولات ضدعفونی کننده دامی و انسانی و همچنین خط تولید محلول های گیاهی دامی در حال اجرا بوده و امید است با شروع سال 1395 خطوط تولید جدید مورد بهره برداری قرار گیرد که با اجرای این طرح بیش از 30 ضد عفونی و سیع الطیف جهت مصارف بیمارستانی و فارم های دام و طیور تولید خواهد گردید. واحد تولید محلول های گیاهی دامی بر روی بیش از 10داروی نو ترکیب و دانش بنیان تحقیقات فراوان انجام داده و امید است با ثبت این داروها در جهت تولید محصولات دامی و طیوری سبز (اورگانیک) گام های بلندی برداشته شود.

گواهینامه های اخذ شده :

⇐ دریافت گواهی نامه GMP از شرکت ICS کانادا

⇐ اخذ گواهینامه از شرکت TUV NORD آلمان

⇐ اخذ گواهینامه ISO 17025 در سال 93

⇐ اخذ تاییدیه حلال از سازمان دامپزشکی کشور

 استقرار سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001:2015 و اخذ گواهینامه 

تیم ما

مهندس محمدرضا معماری

مدیرعامل 

info@pharmazand.com

دکتر شهرام اعتضاد

مدیر فروش

Sale@pharmazand.com

مهندس نوید باقرپور

مدیر تولید

Pr@pharmazand.com

مهندس ستاره نادعلیپور

مدیر آزمایشگاه

Lab@pharmazand.com